Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.07.09, 21:18   #1
Kullanıcı Profili
Tualim
YÖNETİCİ

Tualim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tualim.NetTualim
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 2
Konular: 1221
Standart 2009-2010 Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı

2009-2010 Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı

2009-2010 Öğretim yılında Üniversitemizin bazı programlarına önkayıt-özel yetenek sınavı sistemi ile öğrenci alınacaktır.

AÇIKLAMALAR / KOŞULLAR
(*) liseler, meslek lisesi ve güzel sanatlar liselerinden mezun olanlar aynı alandaki eğitim programlarına başvuranlar için 2009 ÖSS puan türlerinden her hangi birinden en az 145 puan almaları yeterlidir.

(**)GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
-Kurs kayıtları 06-17 Temmuz 2009 tarihlerinde yapılacak.
- Asil adayların kesin kayıtları 31 Ağustos-01 Eylül 2009 tarihlerinde, kontenjan açığı olduğu takdirde yedek kayıtları 02-18 Eylül 2009 tarihlerinde yapılacaktır.
- Ayrıntılı bilgi 0 (232) 4129008 numaralı telefondan alınabilir.

(***)BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ
-Sınav öncesi hazırlık kursu açılmayacağı için Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında (1 gün) 25 Ağustos 2009 saat: 14.00’de, Müzik Eğitimi Anabilim Dalında (2 gün) 24-25 Ağustos 2009 tanıtım seminerleri düzenlenmiştir.
- Resim-İş Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümlerinin asil adayların kesin kayıtları 08-09 Eylül 2009 tarihleri arasında yapılacaktır. Kontenjan açığı olduğu takdirde yedek adayların ön kayıtları 10-11 Eylül 2009 tarihinde yapılacak, yedek adayların kesin kayıtları 14 Eylül 2009 tarihinde yapılarak boş kontenjanlar doldurulacaktır.(Bu süre dolduktan sonra kontenjan açığı olsa bile kayıt yapılmayacaktır.)
- Ayrıntılı bilgi 0 (232) 420 48 82 (Dahili 1224/1225/1226) numaralı telefonlardan alınabilir.

(****)DEVLET KONSERVATUVARI
- Adayların konuşma, görme, işitme organlarında, vücut yapısında özürlü olmamaları; güzel sesli ve kulağı müziğe yatkın olmaları (Opera Anasanat Dalı için); müzikal yeteneğe sahip olup besteciliğe yatkın olmaları (Kompozisyon Sanat Dalı için); diğer anasanat ve sanat dallarına başvuran lise ve dengi okul mezunlarının, konservatuvar lise devresi mezunları düzeyinde bilgi ve beceri sahibi olmaları gerekmektedir. Opera Anasanat Dalı ve Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Sanat Dallarında 1 yıl süreli hazırlık öğretimi uygulanır.Bu süre 4 yıllık eğitim süresine dahil değildir. Tüm sanat dalları için en çok 25 yaşında olmaları gerekmektedir.
-Kurs kayıtları 24-28 Ağustos 2009 tarihlerinde yapılacaktır.
- Asil adayların kesin kayıtları 14-18 Eylül 2009 tarihlerinde, kontenjan açığı olduğu takdirde yedek kayıtları 23 Eylül 2009 tarihinde yapılacaktır.
- Ayrıntılı bilgi 0 (232) 4129411 numaralı telefondan alınabilir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
a)Dilekçe ve başvuru formu b) ÖSS puan kartı. c)4,5x6cm. ebadında Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf d) Sınav giderlerini karşılamak üzere fakülte/yüksekokullarca belirlenen önkayıt ve sınav öncesi eğitim ücretinin yatırdığını belirten dekont e) Resmi onaylı nüfus cüzdanı örneği f)Sağlık raporu (“Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Yetenek Sınavına Girmesinde Sakınca Yoktur” ibareli bir sağlık kurumundan alınmış belge)

MÜRACAATLAR İLGİLİ KURUMLARA YAPILACAKTIR. MEKTUPLA ÖNKAYIT YAPILMAZ
ADAYLAR ŞAHSEN BAŞVURARAK ÖNKAYIT YAPTIRABİLİRLER.