Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21.06.10, 00:50   #1
Kullanıcı Profili
Renklerin Dansı
S.Moderators

Renklerin Dansı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tualim.NetRenklerin Dansı
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 27
Konular: 2075
Standart Trakya ( edirne ) Üniversitesi GSF Yetenek Sınavı Tarihleri 2010-2011

Trakya ( edirne ) Üniversitesi GSF Yetenek Sınavı Tarihleri 2010-2011

Trakya üniversitesi eğitim fak

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ
EĞİTİM FAKÜLTESİ 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVLARI DUYURUSU

Kontenjanlar
· Müzik Eğitimi Anabilim Dalı: 30
· Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı: 30

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Fakültemizin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi ve Resim-İş Eğitimi anabilim dallarında uygulanmakta olan programlarında öğrenim görmek üzere “Özel Yetenek Sınavları” ile öğrenci alınacaktır. Konu ile ilgili açıklamalar aşağıdadır.

AÇIKLAMALAR/KOŞULLAR

ORTAK HÜKÜMLER

1.ÖN KAYITLA İLGİLİ BİLGİLER
1.1. BAŞVURULAR (Şahsen Başvuru):
Kayıtlar, Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi Dekanlık binası öğrenci işleri bürosunda yapılacaktır.
1.1.1. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği Programı için önkayıt tarihleri aşağıdaki gibidir:
21 Haziran 02 Temmuz 2010 mesai saatleri içerisinde yapılır.

1.1.2. Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Resim iş öğretmenliği Programı için:
28 Haziran – 09 Temmuz 2010 mesai saatleri içerisinde yapılır.

1.2. İnternetten Başvuru:
Özellikle şehir dışından başvuran adayların kurumumuza geliş ve gidişlerinde sıkıntıyı giderebilmek için isteyen adaylar http://egitimfak.trakya.edu.tr adresinden duyurular bağlantısından ön kayıt başvuru belgesini eksiksiz doldurarak başvuru yapabileceklerdir. Başvuruların kesinleşebilmesi için istenen evrakların eksiksiz olarak kargo/iadeli taahhütlü posta yoluyla veya elden Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi Dekanlık binası öğrenci işleri bürosuna madde 1.1.1 ve 1.1.2 belirtilen tarihlerin son günü mesai saati bitimine kadar ulaştırması gerekmektedir.
Bu tarihe kadar belgeleri ulaşmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve adaylar herhangi bir hak talebinde bulanamayacaklardır.

1.3. Başvuru Evrakları:
*Özel Yetenek Sınavı Başvuru Formu, (Şahsen Başvuru sırasında veya internet üzerinden temin edilebilir.)
*2010 YGS Sınav Sonuç Belgesinin Resmi Onaylı sureti,
*Resmi onaylı Nüfus Cüzdan sureti,
*Lise Diploması yada Mezuniyet Belgesinin Resmi onaylı fotokopisi,
*1 (bir) adet vesikalık fotoğraf (kıyafet yönetmeliğine uygun cepheden çekilmiş, güneş gözlüksüz, son bir yıl içinde çekilmiş olmalıdır.)
* Başvuru ücretinin banka dekontu, Başvuru Ücreti bu yıl için 150 TL olarak belirlenmiştir.
(İş Bankası Tıp Fakültesi Şubesi, Banka IBAN No :TR90 0006 4000 0011 3010 0991 88 )
*Başvuru evrakları tam olmayan veya yanlış beyanda bulunan adayların ön kayıt işlemi kesinlikle yapılmayacaktır. Sorumluluk tamamen adaylara aittir.
* Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı Resim İş Öğretmenliği Programı için sınava girecek adayların sınava getirmek ile sorumlu oldukları kağıt boyları;
Eleme Sınavı İçin ; 50x70 cm
Seçme Sınavı İçin ; 50x70 cm
*Resim altlığı
1.4. Başvuru Puanı
1.4.1. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği Programı İçin Başvuran Adaylar:
Meslek liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik, sanat (Müzik) alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan başvuracakların 2010 YGS’de puan türlerinden birinden 140 ve daha fazla YGS puanı alması gerekir.
Yukarıda sözü edilenler dışındaki alan/kol/bölümlerden başvuracak adaylar 2010 YGS puan türlerinden en az birinden 180 ve daha fazla YGS puanı almaları gerekir.

1.4.2. Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Resim-İş Öğretmenliği Programı İçin Başvuran Adaylar:
Meslek liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Resim, Sanat, sanat (Resim), Grafik alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan başvuracakların 2010 YGS’de puan türlerinden birinden 140 ve daha fazla YGS puanı alması gerekir.
Yukarıda sözü edilenler dışındaki alan/kol/bölümlerden başvuracak adaylar 2010 YGS puan türlerinden en az birinden 180 ve daha fazla YGS puanı almaları gerekir.

2. ÖZEL YETENEK SINAVI TARİHİ VE YERİ

2.1. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Özel Yetenek Sınavı:
2.1.1. Sınav Tanıtım Programı: 03 Temmuz 2010
Yer: Trakya Üniversitesi, Balkan Yerleşkesi, Balkan Kongre Merkezi, Büyük Salon, Edirne
Saat: 09:00
2.1.2. 1. Aşama Eleme Sınavı: 03 Temmuz 2010 (En fazla 40 soruluk çoktan seçmeli ve açık uçlu yanıtlanabilir test uygulaması)
Yer: Trakya Üniversitesi, Balkan Yerleşkesi, Balkan Kongre Merkezi, Büyük Salon, Edirne
Saat: 10:30
2.1.3. 2. Aşama Seçme Sınavı: 04-05 Temmuz 2010
Yer: T.Ü. Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi, II.Öğretim Binası, Zemin kat.
Saat: 08:30

2.2. Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı Özel yetenek Sınavı:
2.2.1. 1. Aşama Eleme Sınavı: 10 Temmuz 2010 (Canlı model çalışması yanında bellekten uyarlama, desen çalışması)
Yer: T.Ü. Eğitim Fakültesi, Selimiye Kışlası Yerleşkesi Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı Çalışma Atölyeleri ve Odaları, Edirne
Saat 09:00

2.2.2. 2. Aşama Seçme Sınavı: 11 Temmuz 2010 (Yarı bellekten imgesel çalışma)
Yer: T.Ü. Eğitim Fakültesi, Selimiye kışlası Yerleşkesi Resim İş Eğitimi Anabilim dalı Çalışma Atölyeleri ve Odaları, Edirne
Saat 09:00

3. KESİN KAYIT TARİHİ VE YERİ

Asil listeden kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 2010-2011 eğitim öğretim yılı Trakya Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrenciler ile birlikte yapılacaktır. Kontenjan açığı olduğu takdirde Özel Yetenek Sınavına giren adayların dilekçe ve başvurularına göre en yüksek puandan aşağıya doğru sıralama yapılarak kontenjan açığı kadar öğrencinin kesin kayıtları belirlenecek tarihlerde yapılacaktır. Verilen tarihten sonra kontenjan açığı olsa bile kayıt yapılmayacaktır.

İrtibat Telefonları:2120808-1108
Faks:2146279
İnternet: http://egitimfak.trakya.edu.tr