Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12.06.09, 16:50   #2
Kullanıcı Profili
Tualim
YÖNETİCİ

Tualim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tualim.NetTualim
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 2
Konular: 1221

DOKTOR: TAMAM Atilla Matilla bey. Tamam kardeşim de lütfen yatarak konuşun. ( Hasta oturmaktadır.)
HASTA: Ah işte bi onu yapamıyorum. Ben doğrulunca konuşuyorum da yatınca uyuyorum. Bazen uyanıyorum bakıyorum. Karım oturmuş yatağın içinde gülüyo.
DOKTOR: Niye?
HASTA: Bana gülüyomuş.
HASTA: Horluyormuşum. ( Kadın güler.)
DOKTOR: Gülmeyin lütfen.
HASTA: (El çırpar.) Bravo doktor.
DOKTOR: Neyse nerde kalmıştık?
HASTA: Horlamak. Ben horluyorum karı gülüyo.
HASTA: Hiç horlayan adama gülünür mü? Horlama nedir?
DOKTOR: Nedir?
HASTA: Doktorlar bilmez. Horlama bi erkeğin erkekliğinin gücünün sesli ifadesidir.
DOKTOR: Bravo.
HASTA: Buna gülünür mü?
DOKTOR: Buna gülünmez.
HASTA: Bu karı gülüyo.
DOKTOR: Bi daha kocanız horlayınca güldüğünüzü duymayayım hanımefendi.
HASTA: (Hasta alkışlar) doktor.
DOKTOR: Atilla Matilla bey şimdi diyelim ki.
HASTA: Şimdi bi şey demiyelim doktor.
HASTA: Şimdi yatarken bi şey deriz. Birinin kulağına gider, vallahi dedikodu filan olur haa!
(Karısı yine güler, Doktor sinirli bir şekilde bağırır.)
DOKTOR: Gülmeyin, gülmeyin dedik be.
HASTA: Bravo doktor ye beni.(Alkışlar) doktor. Doktor. Federasyon başkanı olacak adamsın Allah cezamı versin.
DOKTOR: Şimdi madem istemiyorsunuz. Bi şey demeyelim ama gelin şöyle bir düşünelim.
HASTA: Aman doktor düşünmeyelim be.
DOKTOR: Niçin?
HASTA: Düşünen kafalara zararlı fikirler üşüşür doktor. Düşünmek öyla sanıldığı kadar iyi bi şey diyildir. Çok düşünen insanın saçı dökülür,beli bükülür. Bak benim saçım dökülmedi, belim bükülmedi. Niye? Ben hiç düşünmem. Ben harekete geçerim doktor. Biz sülaleden böyleyiz. Benim dedem hareket ordusunda savaşmış. Benim babam hareket memuruydu. Ben hareketli bi insanım. ( Kadın yine güler.) Kadın hareketlerine dikkat et seni fena yaparım haaa!(Kadının üzerine yürür.)
DOKTOR: Atilla Matilla bey Atilla Matilla bey.
HASTA: Ne eyle Atilla Matilla ne konuşuyosun öyle be. Harekete geçeceksen geç artık haa. Doktorsun diye geldik. Öööle duruyosun be ne var? Harekete geçme zamanı geldi. Harekete geçmekte geç kalmayalım doktor. Amaaan ben geç kalmaktan çok korkarım haa. Valla ben o yüzden saatimi bi saat geri alırım. Herkesin saati üçse banim ikidir. Herkesin saati dörtse benim üçtür. Benim altı saatim var ve ben her gün birini takarım. Pazar günleri saat takmam. Pazar saat tik taklarından nefret ederim doktor. Ben Pazar günü naparım? Ben Pazar günü pazara çıkarım. Pazara çıkar naparım? Saat alırım. Nasıl saat? Guguklu saat. Guguklu saat ne der. Guguk guguk der. Daha ne ister benim saatim? Tamam bana deli diyorlar. Tamam ama ben deli değilim. Bi deli bu kadar seri bu kadar mantıklı konuşabilir mi doktor? Kırk küp kırkından kulpu kırk küp. Lap lap lapa lapa lüp lüp lapa lapa kar yağdı dedem o zaman sağdı. Benim dedem deliydi biliyo musun doktor? (Doktor düşer bayılır. Hasta onu havada tutar. Yere yatırır.) doktor doktor.
(Kadın gülmektedir.)
HASTA: Gülme be kadın gülme be kadın bu gidişle seni tedavi ettiremiycem. Bu gün bu üçüncü doktor.